Адміністративний розподіл Дніпра відбувся вже багато років тому, з того часу зміни були тільки в назвах районів, а територіально все залишилось так само. У Дніпрі є сім адміністративних центрів. Дніпро велике місто, та розділяє його однойменна головна річка нашої країни. Тому місто поділяється на правий та лівий берег. У даній статті ми розглянемо, які райони є в Дніпрі, чим вони славляться та історію походження.
Новокодацький район
Гарний розвинений та зелений район міста. Включає у себе такі житлові масиви, як Червоний камінь, Покровський, Парус, Західний, Нові Кайдаки, Дійовка, Таромське. Він поєднує у собі висотні будинки новобудов, багатоповерхівки та приватний житловий комплекс.
Всі райони Дніпра історія назви різна. Деякі не перейменовували з самого початку. А ось Новокодацький був заснований у 1940 році та у ті часи мав назву «Ленінський». Переваги життя у цій місцевості наступна:
- Район знаходить поблизу річки Дніпро, тому всі мешканці мають доступ до пляжу та води.
- Бездоганні дороги, як у дворах, так й на магістралях.
- Дуже розвинена інфраструктура, є все що необхідно для комфортного життя, кафе, ресторани, ринки, супермаркети, магазини побутової техніки, одягу, взуття та безліч іншого.
- Зручна розв’язка міського транспорту можна доїхати без пересадок у будь-який інший район міста.
- На ж/м Червоному камені є дивовижне та велике озеро «Кар’єр» з глибиною більш ніж 30 метрів.
- Новокодацький парк відпочинку з атракціонами, приватними бесідками, кінською фермою, гарною, зеленою територією.
Райони Дніпра дуже різні, в кожного є свої родзинки та специфічні особливості.
Чечелівський район
Межує з Шевченківським на Новокодацьким районами. До головних вулиць можна віднести: проспект Пушкіна, Сергія Нігояна Криворізька вулиця, Криворізьке шосе, вулиця Макарова Набережна Заводська, Павлова, Робоча, Будівельників та Титова.
Головні визначні пам’ятки району:
- Свято-Благовіщенський храм.
- Парк пам’яті та примирення.
- Стадіон Локомотив.
- Спортивний комплекс «Метеор».
- Парк «Зелений гай».
Центральний, Шевченківський та Самарський райони
Ці райони міста Дніпро можна об’єднати, тому що вони займають центр міста. Це діловий простір, де знаходяться практично всі головні державні установи міста. Знаменита набережна, яка вважається найдовшою в Європі. Найбільший розважальний центр «Мост-сіті», цирк, театр Опери та балету, головний парк міста імені О.Глоби, центральній залізничний й автовокзал та багато інших визначних пам’яток. А як називаються райони Дніпра раніше? Центральний до 2011 року називався Кіровським, а Самарський та Шевченківський не перейменовували з самого заснування.
Житлові будинки можна поділити на два варіанти. Перший, це затишні двори с п’ятиповерховими будинками, та статусні ЖК.
Тут завжди бурлить життя, на вулицях постійно багато людей та машин, простими словами це центр бізнесу та розваг у Дніпрі.
Соборний район
Включає до себе найбільший житловий масив міста «Перемога» та ж/м Нагірний, Гагаріна, Тополь. Район з розвиненою інфраструктурою, багатою кількістю головних державних та банківських установ. Більшу частину займають висотні багатоквартирні будинки. Приватний сектор зовсім невеликий. До визначних міст соборного району відноситься наступне:
- Історичний музей ім. Д.І. Яворницького.
- Меморіальний будинок-музей Дмитра Яворницького.
- Парк імені Тараса Шевченка.
- Монастирський острів.
- Найбільший аквапарк у місті «Хепи-Дей».
- Церква Св. Миколая на Монастирському острові.
- Спасо-Преображенський собор.
- Діорама «Битва за Дніпро» та Музей АТО.
- Національний гірничий університет України.
Усі вище зазначені райони знаходяться на правому березі й сказати який найкращий район в Дніпрі досить складно. Кожен має свої унікальні особливості, звичайно кожен мешканець міста вважає свій район самим гарним та зручним. А тепер розглянемо райони на лівому березі міста.
Амур-Нижньодніпровський район
Містить такі житлові масиви, як Сонячний, Каменський, Березанівка, Ломівський, Лівобережний та Калинівський. Більша частина цього району має приватні сектори житлових будинків. З розв’язкою транспорту складніше ніж на правому березі та бувають затори з ранку. Це пов’язано з тим, що більшість місцевих мешканців їдуть у справах на правий берег через мости.
У цьому районі самий великий ТРК «Караван», а також дуже гарна інфраструктура. На лівому березі практично всі спальні райони Дніпра.
Індустріальний район
У даному місці зосереджено багато промислових виробництв та заводів, саме від цього факту й походить його назва. Головні вулиці: Слобожанський проспект, газети Правда (колишнє Новомосковське шосе) проспект Миру, вулиця Калинова проспект Петра Калнишевського. Головна особливість району – це неймовірної краси парк «Сагайдак». Тут також гарна інфраструктура, багато ринків та офісних будівель.
Скільки районів в місті Дніпро? Тепер вже знаємо їх сім. Кожен з них несе важливий вклад у місто, його розвиток, забезпечення необхідними товарами мешканців, виробництво потрібної продукції тощо. Дніпро дуже динамічне місто, яке живе кожного дня у шаленому темпі. Населення його складає приблизно мільйон осіб. Все постійно рухається, оновлюється, модернізується. Кожен район має відмінну інфраструктуру для того, щоб всі мешканці могли себе почувати зручно та комфортно.
Більше актуальної інформації про Дніпро читайте на нашому порталі.