Дніпро – велике місто, де мешкає понад 1.2 мільйона людей, більшість з яких переміщаються на власних автомобілях. Всі ми знаємо, що місто поділене на лівий та правий берег, а зʼєднані вони між собою чотирма головними мостами (кайдацький, старий, новий та південний). Дістатись з одного берега на інший буває досить складно, особливо у час пік, через великі затори, та найбільше ускладнений рух увечері та зранку на новому мосту. Але варто зазначити, що розв’язка громадського транспорту в Дніпрі зручна та дуже розвинена, тут можна легко доїхати до будь-якого району і не обов’язково при цьому мати власний автомобіль. Про це ми й поговоримо далі.
Громадський транспорт в Дніпрі
Тільки уявіть, що у місті працює сто ліній для маршрутних таксі та автобусів, шість станцій метрополітену, 12 колій для різних номерів трамваїв, та 21 маршрут для тролейбусів. Зараз під час воєнного стану всі працюють з 5 години ранку до 22:30 вечора, деякі лінії закінчують свою роботу у 21 чи 21:30. Тому коли планується пізня поїздка графік у водіїв треба вточувати індивідуально. Тільки у метро потяги курсують до 23:30, а так воно відчинене цілодобово.
Автобуси та маршрутки Дніпра
Як і будь-яке інше місто, Дніпро поділене на райони. Визначимо головні маршрути з Новокадацького.
- До центра курсує маршрутка №121 та тролейбус №2.
- На лівий берег через кайдацький міст можна дібратись на автобусах №95 та 95-А (в них практично схожі маршрути, тільки у кінцеві зупинки на різних районах).
- Маршрутка №111 довезе вас прямісінько до залізничного вокзалу, також до нього можна доїхати №9 та 143.
- Метро теж знаходиться у цьому районі, тому дуже зручно доїхати до авто чи залізничного вокалу, та мати змогу вийти на 6 станціях до них.
- А для того, щоб доїхати до Соборного, Чечеловського району треба робити пересадки у центрі чи на площі Островського.
З Соборного району також легко та швидко дістатись до вокзалів та центру. Якщо потрібна центральна частина міста, то курсує автобус №120 який довезе вас за 30-20 хвилин, тролейбус №12. Для вокзалів маршрутки №152 та 60, ідуть довше тільки на хвилин десять.
Головний трамвай міста №1. Його кінцеві зупинки це площа біля вокзалу та інститут Культури й науки. Він провезе вас через всю центральну частину міста, бізнес просторів та серця ділової частини міста, за його допомогою можна дібратись до 7 інститутів Дніпра, головні ринки, та основні торгівельні центри.

Якщо ви опинились на вокзалі, доїхати можна у будь-яку частину міста та район, основний автобус №101 який провезе через індустріальний, центральний та самарський район. Маршрутка №34, №146 для віддалених частин міста (вулиці Тітова, ж/м Тополя та ТРЦ Дафі).
Для того, щоб переїхати на лівий берег, треба пройти до площі Островського, там всі автобуси та маршрути курсують за цим напрямком через старий міст. До речі з відтіля можна доїхати до ближніх сіл за межами міста.
З центру також дуже зручна розв’язка, та швидко дістатись до будь-якого куточка міста, основні зупинки автобусів та маршруток знаходяться біля ТЦ «Мост сіті» та «Новий Центр». Маршрутки з найдовшими лініями це №40,156,146.
Вартість проїду для маршруток та автобусів сьогодні складає 18 гривень (за наданням учнівського квитка 15 грн), цей тариф підвищили з 3 січня 2015 року, а до цього п’ять років проїзд коштував 15 гривень (учнівський 12 грн). По наявності пенсійного посвідчення безплатно, але водії дозволяють безплатно проїхати не більше двом пасажирам у маршрутних таксі, а в автобусах таких обмежень немає тільки з 11 до 16 години дня. А пов’язано з тим, що більшість перевізників – це приватні установи.
Трамваї та тролейбуси
За останні 10 років у місті суттєво відновився парк цих транспортних засобів. Вагони відреставрували, закупили нові тролейбуси та трамваї європейського зразка, де є кондиціонери, спеціальні прилади для безконтактної оплати, зручні сидіння. В деяких тролейбусах є спеціальні підйомники для людей з обмеженими можливостями, щоб зручно заїхати на візочку.
Звісно, найпопулярніший трамвай це перший, а тролейбус №12 який прямує з центра через весь житловий масив «Перемога». З лівого берега, через новий міст їде найпопулярніший тролейбус №15 з лівого берега. Але все ж таки на коротких маршрутах їздять старенькі моделі, які не відрізняються комфортом, гарним зовнішнім виглядом та станом. Такі транспортні засоби можна зустріти на околицях міста, а по центральних та ділових частинах курсують вже оновлені.
Збільшення ціні з початку 2025 року зачепило й електричний транспорт, до цього він коштував 8 гривень, а після 3 січня став 10, але школярі та пенсіонери їздять безплатно, не зважаючи на кількість пасажирів та час.

Таксі та каршеринг
Взяти авто на прокат в Дніпрі дуже легко, велика кількість приватних компаній та офіційних салонів пропонують цю послугу. Найпопулярніше таксі – це «Уклон» (швидко, зручно, комфортно та помірна ціна), також попит мають «Болт» та «Опті». Ще є служби «Десяточка» та «Улюблене таксі», але ці компанії поступово виходять з ринку, та ними дніпряни практично не користуються.
Взяти в оренду та поганяти на електричних самокатах також у місті не проблема. Вартість 3.80 копійок за хвилину. Такі послуги сконцентровані у центрі та місцях з великої прохідністю людей й торгівельних центрів. У спальних районах такі послуги ви не побачите.

Унікальні перевезення Дніпра
На вулицях міста нерідко можна побачити карети з білими конями, це не загально доступна послуга, її окремо замовляють, найчастіше молодята.
Унікальним перевезенням в Дніпрі можна також вважати літні трамвайчики, яких в інших містах України практично немає. Вони невеличкі, зелені, з дерев’яними сидіннями та повністю відкриті. Їздять тільки влітку по маршруту першого трамваю. Розраховані тільки на 20 осіб, але охочих прокотитись головними центральними вулицями міста з вітерцем досить багато. У 2024 році вартість складала 15 гривень за особу, пенсійні не діють, а дітки їздять безплатно тільки до трьох років.
Ще один цікавий транспорт в Дніпрі – це дитяча залізнична дорога. Знаходиться вона у парку імені Глоби, та працює тільки з травня по вересень у п’ятницю та вихідні дні. Це справжні вагони, які обладнані всім необхідним, а супроводжують малечу 650 юних залізничників, які навчаються у фахових ліцеях та інститутах. Кілометраж маршруту невеликий, потяги їздять тільки по території парку. Збудували її та відкрили, ще у 1969 році. Вартість квитків складає від 50 до 100 гривень з особи.

Майбутнє транспорту в Дніпрі
Сьогодні розвиток громадського транспорту не відбувається, не вводять нових маршрутів, а навпаки прибирають не актуальні для розвантаження доріг. У місті й так дуже розвинена така галузь. Ще впливає воєнний стан, наприклад, після 2022 року повністю зупинили будівництво метрополітену, а планувалось прокласти його від вокзалу до центру, але сьогодні все на паузі та роботи зупинені.
Найбільша увага міського самоуправління направлення на справність та оновлення транспортного парку, будування доріжок для велосипедистів та розвинення дорожньої інфраструктури.
Через великий відсоток приватних авто та чисельності населення збільшують кількість смуг для руху на головних магістралях, роблять та перебудовують зручні розв’язки доріг, облаштовують світлофорами, знаками небезпечні ділянки проїзної частини та наносять зебру.
Висновок
Так, сьогодні вже далеко не ті часи, коли треба було чекати автобуси на зупинці годинами, а потім намагатись зайти, адже вони дуже переповнені. Раніше у Дніпрі між житловими масивами, які знаходяться поруч люди ходили просто пішки, а одним тролейбусом їхати через все місто було неможливо, тому доводилось робити безліч пересадок. А сьогодні все по іншому, транспорт постійно рухається, інтервали зовсім невеликі, та можна легко з’їхати з будь-якого району в інший. У часи пік черги є завжди та багато людей їдуть стоячи, хоча всі вже до цього повністю звикли.
Більше про авто у Дніпрі читайте за посиланням.