Алкоголізм є хронічним захворюванням, яке без спеціального лікування може призвести до патологій та порушень нормальної роботи всіх життєво важливих систем організму, а також деградації людини як особистості. На ґрунті алкогольної залежності може настати передчасна смерть.
Для ефективного вирішення цієї проблеми важливо звернутися за кваліфікованою допомогою. Наприклад, лікування алкоголізму в Дніпрі https://netnarkotik.com.ua/lechenie-alkogolizma-dnepropetrovsk/ проводиться з використанням сучасних методик, включаючи діагностику, кодування та реабілітацію.
Як переконати алкоголіка кинути пити?
Переконати алкозалежну людину розпочати лікування не завжди просто. Насамперед це пов’язано з тим, що хворий не сприймає адекватно реальність, вона спотворена, тому залежний не бачить у себе будь-яких проблем із алкоголем. Алкоголік щиро може вважати, що він за бажання легко може вживати спиртного, але заодно постійно п’є.
Якщо людина дійшла до цього, можна з упевненістю стверджувати, що вона стала фізично та психологічно залежною від алкоголю. Також у нього можуть бути запої та спостерігатися абстинентний синдром.
Щоб знайти підхід до хворого та переконати його пройти лікування, родичам та близьким рекомендується об’єднатися та спільно вирішити цю проблему.
Для переконання хворого фахівці рекомендують наступне:
- у спілкуванні з алкоголіком не варто влаштовувати скандали;
- ультиматуми лише посилять ситуацію, хворий перестане довіряти і замкнеться у собі;
- алкоголіку не потрібно допомагати у вирішенні проблем, пов’язаних з його залежністю;
- спокійно в родинному колі пояснити хворому, що йому необхідна допомога;
- звернутися до психологів чи наркологів для вирощування у алкоголіка бажання лікуватися, якщо самостійні спроби зазнали невдачі.
З чого розпочати лікування алкоголізму?
Родичам та близьким необхідно набратися терпіння, оскільки на усунення алкогольної залежності необхідно загалом один рік.
Спочатку треба визначитися з реабілітаційним центром, де хворий боротиметься зі своєю недугою.
Потрапляючи на лікування до лікарів, пацієнту в першу чергу проводять очищення організму від токсинів, що накопичилися, в результаті вживання спиртного. Для цього хворому ставлять крапельниці, які очищаючи організм, значною мірою пригнічують абстинентний синдром.
Алкоголік може бути під крапельницею до двох годин, але цей показник не статичний, тому що все залежить від стану пацієнта.
Діагностика алкоголізму
Щоб лікар міг скласти найбільш ефективну програму лікування, пацієнт проходить повне обстеження, щоб було встановлено точний діагноз, з урахуванням наявності можливих хронічних захворювань та протипоказань.
Комплексна діагностика дозволяє:
- вивчити анамнез;
- визначити стадію залежності, де знаходиться пацієнт;
- зрозуміти особливості людини: фізіологію та психічний стан;
- якщо людина не вперше опиняється на лікуванні, з’ясувати причину, через яку стався рецидив;
- визначити рівень мотивації алкоголіка.
Кодування алкоголіка
Одним із методів боротьби з алкоголізмом є кодування. У лікарській практиці можна застосовувати медикаментозний чи психологічний методи кодування. Лікар, маючи результати комплексного обстеження, підбере оптимальний метод кодування, який буде рекомендований пацієнту. Закодуватися можна вдома або в клініці.
Поширені методи кодування:
- вживлення імпланту – під шкіру пацієнта підшивається капсула з ліками у важкодоступному йому місці;
- ін’єкція – ліки вводять у організм людини з допомогою уколу;
- Метод Довженка – методика заснована на вплив на психіку. Хворий вводиться в транс, у такому стані лікар дає йому установки на ведення здорового способу життя та відразу від алкоголю.
Закодуватися можна на строк до п’яти років. Багато пацієнтів вибирають кодування на один рік, у більшості випадків такої тривалості достатньо, щоб людина позбавилася алкогольної залежності.
Реабілітація алкоголіків
Щоб закріпити ефект після проведення кодування, хворому потрібно пройти реабілітаційний період та усунути потяг до спиртного на психологічному рівні.
Реабілітація алкозалежних проводиться тільки в умовах стаціонару, інакше вона не буде ефективною і гострою стане проблема ймовірності рецидиву.
У процесі психологічної реабілітації відбувається таке:
- пацієнт займається індивідуально та у групах, щоб заново навчитися вирішувати у тверезості можливі проблеми, досягати поставленої мети;
- проходження програми «12 кроків» – усвідомлення пацієнтом своєї безпорадності перед потягом до вживання алкоголю та прийняття допомоги Вищих сил.
Щоб максимально унеможливити рецидив після реабілітації, хворий проходить поступову соціалізацію в суспільстві за допомогою фахівців. На даному етапі хворий повертається до навчання чи роботи, живе тверезим життям.