Чудове та неймовірне місце для візиту, музей війни в м.Дніпро вразить вас своєю реалістичністю та площею, тут ви можете дійсно доторкнутись до історії.
Присвячена діорама великій битві, яка проходила серпень-вересень у 1943 році під час другої світової війни. Це сукупності оборонних і наступальних операцій радянських військ проти німецьких.
Ця трагічна історія забрала життя близько 400 тисяч військових, та більше мільйона звичайних цивільних людей та медиків. У ході проведення цієї блискучої операції сили Червоної Армії форсували річку, створили кілька стратегічних плацдармів на правому березі річки, а також звільнили Київ!
Діорама “Битва за Дніпром”: сторінки історії
Музей-діорама Битва за Дніпро був відкритий у 1975 році – це було присвячено тридцятиріччю перемозі у другій світовій війні. Проект діорами розробив відмий архітектор В.О. Зуєв. Також над роботами всередині працювали видатні художники СРСР, Греков, Бутум та Овечкін.
Вартує уваги те, що консультантами будування діорами виступав генерал-майор у відставці Литвиненко Ф.Й та науковий діяч Віталій Степанович Прокудо. При проектування та будуванні, фахівці намагались дуже реалістично відтворити події, які були під час запеклих боїв за Дніпро.
Якщо цікавить питання яка функція діорами «Битва за Дніпро, то відповідь очевидна – це знайомство молоді с жахливими подіями, які прийшло пережити нашим предкам. А за допомогою цього історії залишаються у пам’яті та передаються через покоління.
Наприклад у 1995-2003 роках, для школярів у якості розважальної та пізнавальної програми було обов’язковим відвідування діорами, у період з 6 по 9 класи. Для учнів начальної школи заклад краще не відвідувати, тому що екранізації дуже реалістичні, присутні поранення, сліди крові та загиблі військові.
Що всередині?
А тепер дізнаємося, що цікавого всередині у діорамі Битва за Дніпро та зовні? Перше, що зустріне нас – це виставка справжньої військової техніки, танки, зенітні установки, ракети, пушки, броньована техніка, літак та самі ракети.
Діорама розташована у спеціальному приміщені прощею 900 квадратних метрів, зі спеціальним освітленням, звуком та спец ефектами. Також під час відвідування групу супроводжує екскурсовод, та розповідає всі деталі трагічного штурму. Ви тільки уявіть, що радіус огляду складає 260 градусів, якщо за звичай подібні заклади будуть тільки 180 градусів.
Діорама Битва за Дніпро адреса: вулиця Дмитра Яворницького, 16 являється однією з найбільших в Україні та другою по своїй площі у всієї Європи. Її радять відвідувати не тільки дітям, а й дорослим. Від побаченого практично всі знаходиться у захваті, та відчувають ніби вони особисто були присутні на цій битві.
Тому що, для відтворення загальної картини та окремих епізодів героїчної битви були вивчені документи учасників форсування Дніпра, їхні спогади, листи, накази та зведення часів Другої світової війни.
Діораму протягом року реставрували та внесли суттєві зміни. Відбувалось це з 2017 по 2018 рік. Була реставрована військова техніка та фасад будівлі. Відновили саме велике полотно, площа якого складає 840 квадратних метрів. Повністю замінили освітлення та звук придбали два проектори та монітори. Тепер у період екскурсії можна подивитись не тільки діораму, а й кіно про події 1943 року.
Тепер ви знаєте, де знаходиться діорама Битва за Дніпро. Розташована практично у самому центрі міста на правому березі, поруч з великої кількістю історичних пам’ятників та музеїв.
Як дістатися?
Якщо ви знаходитесь у центрі міста. Або біля залізничного вокзалу, то під’їхати можна на трамваї №1, автобусом №101, 146, 157-А.
Виходити треба на зупинках «Історичний музей», Парк І. Шевченка, та вулиця Олеся Гончара.
А як дістатися до діорами, якщо ви знаходитесь на лівому березі? Маршрут буде той самій, тільки спочатку з лівого берега треба приїхати через головний міст у центр, чи старий на площу Островського, яка поруч з авто та ж/д вокзалами.
Щоб вдало спланувати свою екскурсію, треба знати коли відкритий заклад та в які години краще приїхати, можливо там вже проходить масове відвідування й прийдеться трішки зачекати. Вточнити цю інформацію можна за телефоном: +3(0562)46-34-26.
Дуже зручний й графік роботи діорами «Битва за Дніпро»: з вівторка по неділю з 10:00 до 19:00 години, понеділок – вихідний.
А ціни квитків абсолютно доступні: для школярів вартість складає 10 гривень, а для дорослих 50.
Повірте – це місце варто відвідати, а без екскурсовода буде просто не цікаво. Інтерактив, ось що головне. Музика, підсвічування, матеріал – все на вищому рівні! Свою історію треба знати та передавати її своїм нащадкам, щоб такі подвиги, хоробрість та відданість воїнів та перемога не зникла з часом.
Більше актуальної інформації про туризм та історію Дніпра читайте на нашому порталі.